طراحی انواع سیستم سرمایشی

طراحی انواع سیستم های سرمایشی

 

امروزه انواع سیستم های سرمایشی به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد که اصل اولیه طراحی و ساخت همه آن ها کاربرد مصرفی آن می باشد، برای مثال سیستم های سرمایشی غیر صنعتی برای استفاده در ساختمان و محیط های سربسته کوچک به منظور مطبوع کردن هوا و ایجاد آسایش و ارامش طراحی می شود و انواع مختلفی دارند و از سیستم های سرمایشی صنعتی در محیط های صنعتی و کارخانه ها و … استفاده می شود و به گونه ای طراحی شده است که سبب ایجاد محیطی آرام و پر تمرکز برای کارکنان و خنک کردن دستگاه ها می شود.

نقشه تاسیسات سرمایشی

نقشه تاسیسات سرمایشی در خانه و ساختمان ها بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد چرا که در صورت هر گونه اختلال و ایراد به وجود آمده ممکن است در تمام تاسیسات اختلال ایجاد کرده و هزینه و خسارت بسیار زیادی به بار آورد. جهت رسم نقشه تاسیسات سرمایشی ابتدا باید با نماد ها و لوازم آن آشنایی داشته باشید سپس متراژ و طرح خانه را در نظر بگیرید و نقشه ای متناسب با آن ارائه دهید در نقشه تاسیسات سرمایشی علاوه بر مسیر و راه های ورودی و … آن باید دیگر نکات نیز مانند آب ورودی به ساختمان نیز در نظر گرفته شود که اگر کافی نبود یک مخزن آب نیز برای آن طراحی شود.

 

انواع سیستم سرمایش ساختمان

در داخل ساختمان از انواع سیستم های سرمایشی می توان استفاده کرد که هر کدام ویژگی ها و نوع های منحصر به فرد خود را دارند که در ادامه برخی از آن ها را توضیح می دهیم:

سیستم تهویه هوا و سرمایشی تابستانی: از این دستگاه ها همچون مینی چیلر ها و چیلر ها برای درست کردن آب سرد و انتقال آن به واحد های داخل ساختمان همچون هواساز از راه لوله کشی و فن کویل استفاده می شود. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چیلر چیست؟ در جواب به این سوال باید بگویم چیلر دستگاهی است که دمای یک سیال گازی همچون هوا و یا سیال مایع همچون اب را توسط سیکل جذبی، جذب کرده و موجب کاهش دما و خنک شدن آن می شود.

سیستم تهویه هوای مطبوع مرکزی: منظور از این دستگاه ها که اصطلاحا به آن ها مرکزی گفته می شود این است که تجهیزات و مولد دستگاه در جایی بیرون از فضای مد نظر جهت تهویه مانند پشت بام یا موتور خانه و … نصب می شود.

داکت اسپلیت: این دستگاه امروزه به عنوان رایج ترین سیستم سرمایشی ساختمان ها شناخته می شود که از دو واحد خارجی و داخلی جهت کندانسور و هواسازی هستند و از طریق لوله هایی از جنس مس به یکدیگر متصل شده اند  و با استفاده از گاز کار می کنند و در حالت کلی با استفاده از هواساز موجب مکش هوای داخلی می شود.

بهترین سیستم سرمایش در شرق ایران

برای تهیه یک سیستم سرمایشی مناسب که امروزه انواع مدل ها و طرح های گوناگون ان در بازار یافت می شود باید به یک سری ویژگی ها همچون: کارایی، نصب مجاز، مصرف کم، قیمت و … توجه کنید. از بهترین سیستم سرمایش برند خارجی در شرق ایران می توان کریر، لنوکس، آل ایر و هیتاچی را نام برد و از تولیدات داخلی نیز می توان به ایران رادیاتور، اسنوا، ایساتیس و بکو اشاره کرد.

مراجعه کرده و یا با https://serajtahvieh.com/  برای دریافت اطلاعات بیشتر همچنین مشاوره رایگان می توانید به سایت شماره تلفن  09378842487 تماس حاصل کنید.

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *